Komu a jak pomáháme
Jsme pracoviště specializované na práci s lidmi s poruchou autistického spektra. Naším posláním je poskytnout bezpečný prostor a soustavnou podporu k co nejsamostatnějšímu rozvoji člověka s postižením.
- Naše zařízení při práci s klienty uplatňuje metodu PODPORA POZITIVNÍHO CHOVÁNÍ (Positive Behaviour Support – PBS). Jedná se o komplexní systém napomáhající porozumět potřebám lidí s chováním náročným na péči, a to v kontextu jeho prostředí, schopnosti komunikace či životního příběhu. Máme plně vybavenou místnost Snoezelen certifikovanou dle náročných kritérií ISNA-MSE® respektující všechny smyslové potřeby klientů. Slouží k vyvážené aktivizaci a relaxaci. Prostory Stacionáře jsou částečně bezbariérové.
Okamžitá kapacita zařízení je 15 klientů, celková 18. Služba je poskytována za částečnou úhradu dle platného rozpisu úhrad, který najdete v sekci Ke stažení.
Služba denního stacionáře je určena lidem ve věku 18 až 64 let, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu mentálního znevýhodnění, kombinovaného postižení či autismu a jejich situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.
Sociální službu neposkytujeme osobám, jejichž zdravotní stav vyžaduje lékařskou či ošetřovatelskou péči v době poskytování služby, ani osobám, jejichž přidružené postižení není kompenzováno.
- Nabízíme širokou škálu podpůrných služeb včetně základního sociálního poradenství, asistence při každodenních úkolech a osobní hygieně, zajištění stravy, výchovných a vzdělávacích aktivit, zprostředkování společenských kontaktů, sociálně-terapeutických činností i pomoci při prosazování práv a vyřizování osobních záležitostí.
Fakultativní činnosti jsou zveřejněny v aktuálním rozpisu úhrad níže, v sekci Ke staženi.
- Poskytujeme podporu v péči o vlastní osobu, zajišťujeme smysluplné denní aktivity, zapojujeme klienty do společenských vazeb a podporujeme rozvoj dovedností pro samostatnější život.
- Naše sociální služby denního stacionáře staví na hodnotách Diakonie ČCE. Základními zásadami jsou individuální přístup ke klientům, s ohledem na jejich potřeby a schopnosti, partnerské jednání a respektování jejich volby jsou pro nás základem. Společně s klienty hledáme optimální míru podpory a pomáháme jim uvědomovat si důsledky svých rozhodnutí.
Kde nás najdete
Přeštice, +420 773 683 189, koralek@diakoniezapad.cz
Adresa služby : Soběkury 63, 334 01 Přeštice
Provozní doba: pondělí až pátek 7:00 – 15:30 (Služba není poskytována o víkendu ani ve státní svátky.)
Sledovat nás můžete i na sociálních sítích: Stacionář Korálek
Kontakty



Řídíme se hodnotami
Základní principy poskytování naší sociální služby vycházejí z hodnot Diakonie ČCE:
- Milosrdenství – Věříme v sílu laskavosti.
- Společenství – Společně toho zvládneme víc.
- Fortelnost – Vážíme si poctivé práce.
- Naděje – Každý den je novou příležitostí.
Galerie









Naše projekty
Mobilita v sociálních službách Diakonie Západ – Plzeňská metropolitní oblast ITI (CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_056/0014950)
Evropský fond pro regionální rozvoj přes Integrovaný regionální operační program a Ministerstvo pro místní rozvoj finančně podporují projekt „Mobilita v sociálních službách Diakonie Západ – Plzeňská metropolitní oblast ITI“ jejímž předmětem je pořízení 2 osobních automobilů pro zajištění terénní formy sociálních služeb pečovatelská služba Jubilata pro osoby potřebující péči a sociální rehabilitace Jdeme dál pro osoby s postižením, a jednoho mikrobusu pro převoz klientů s postižením do ambulantní služby denního Stacionáře Človíček pro osoby s postižením, které obmění současný vozový park a zároveň zachovají dostupnost sociálních služeb.
Revitalizace objektu v Kostelní ul. v Merklíně pro sociální služby Plamínek a Jubilata – 2. etapa a zajištění mobility pro klienty s postižením (CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_072/0014373)
Budova denního Stacionáře Plamínek pro osoby s postižením a pečovatelské služby Jubilata pro osoby s postižením v Merklíně u Přeštic prochází 2. etapou revitalizace, která je spolufinancována z Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Cílem projektu je vytvořit komfortní a bezbariérové zázemí pro poskytování služeb. Druhá etapa stavebních prací v této etapě zahrnuje výměnu oken a dveří, zateplení celého pláště budovy, sanaci sklepních prostor a dokončení rekonstrukce zbývajícího hygienického zázemí do bezbariérové podoby. V rámci projektu bude také pořízen upravený svozový vůz „mikrobus“ pro přepravu klientů denních stacionářů Plamínek a Korálek, kteří jsou limitováni v samostatném pohybu. Spolehlivý mikrobus zajistí komfortní a bezpečnou dopravu uživatelů do denních stacionářů, zároveň bude sloužit pro realizaci návazných aktivizačních činností, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a pro případný převoz klientů do zdravotnických zařízení či institucí. Provozem mikrobusu bude podpořena sociální inkluze klientů.
Zajímavé odkazy
Ke stažení
Název dokumentu | Kategorie | Odkaz na stažení |
---|---|---|
Rozpis úhrad DS Korálek - platný od 1. 7. 2024 | Stacionář Korálek, Stacionář pro osoby s postižením | Stáhnout |
Leták stacionář Korálek | Stacionář Korálek, Stacionář pro osoby s postižením | Stáhnout |
Žádost o poskytnutí sociální služby Korálek | Stacionář Korálek, Stacionář pro osoby s postižením | Stáhnout |
Návod ke komunikaci s lidmi s autismem (Korálek) | Stacionář Korálek, Stacionář pro osoby s postižením | Stáhnout |
Podporují nás
DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO,ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT A ŘEŠIT ZAJÍMAVÉ PROJEKTY!
Služba Stacionář pro osoby s postižením je podpořena Ministerstvem práce a sociálních věcí prostřednictvím Plzeňského kraje v rámci dotačního titulu „Podpora sociálních služeb dle § 101a zákona o sociálních službách, Plzeňský kraj“ ze státního rozpočtu.

Služba Stacionář pro osoby s postižením je podpořena Plzeňským krajem v rámci dotačního titulu „Podpora sociálních služeb dle § 101a zákona o sociálních službách, Plzeňský kraj“ ze státního rozpočtu. Tato služba je poskytována za finanční podpory Plzeňského kraje, v rámci dotačního titulu „Podpora sociálních služeb v Plzeňském kraji“.

Služba Stacionář pro osoby s postižením je finančně podpořena Statutárním městem Plzeň prostřednictvím Odboru sociálních služeb. Statutární město Plzeň prostřednictvím Odboru sociálních služeb finančně podporuje „Zajištění zdravotní péče a svozové služby v sociálních službách Diakonie Západ“.

Nadace ČEZ v programu Neziskovky 2021 finančně podpořila náš projekt cílící na podporu pozitivního chování u klientů s mentálním postižením a to za využití metody Positive Behaviour Support. V rámci projektu byli proškoleni čtyři sociální pracovníci, kteří své vědomosti předávají dále do služeb. Nadace ČEZ v roce 2022 také finančně podpořila vzdělávání pracovníků v projektu Bezpečně a šetrně s lidmi s autismem.

Provozní činnost sociálních služeb Denní stacionář Plamínek a Denní stacionář Korálek je finančně podpořena městem Měčín.

Město Nýřany podpořilo v roce 2024 Stacionář Korálek dotací v celkové výši 30 000 Kč.

Obec Příchovice podpořila Stacionář Korálek pro osoby s postižením

Projekt „Nejsme na nule 2024“! aneb podpora osob s mentálním znevýhodněním a poruchou autistického spektra v oblasti vztahů a sexuality ve službách Diakonie Západ byl v roce 2024 podpořen z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Dále děkujeme za podporu:
- městu Přeštice
- obci Merklín
- obci Líně
- obci Ježovy
- obci Dolní Lukavice
- obci Borovy
Za podporu opravdu moc děkujeme!
Pokud Vás naše služby zaujaly, podpořte naše aktivity např. zasláním jakékoli finanční částky na náš účet: 9339 9339 / 0800 pod variabilním symbolem 19 pro Stacionář Korálek.