Pomoc má mnoho tváří

Nabídky práce

Pokud hledáte smysluplné zaměstnání ve světě sociálních služeb, tak jste tu správně!

Přidejte se do naší diakonické rodiny

Diakonie Západ zaměstnává více než 200 lidí, kteří každý den potvrzují její motto: Pomoc má mnoho tváří.

Podívejte se na níže nabízené pozice a ucházejte se o místo u stabilního a důvěryhodného zaměstnavatele! V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši personalistku.

Kontakt - Lenka Houšková
Mgr. Lenka Houšková vedoucí personálního oddělenílenka.houskova@diakoniezapad.cz+420 775 720 488

Sociální pracovník v Rokycanech

Doprovázíme náhradní rodiny a podporujeme je v utváření bezpečného a harmonického prostředí pro zdravý vývoj dětí. Hledáme kolegu či kolegyni na rozšíření týmu služby Adite.

Více informací

V Adite pomáháme dětem najít štěstí v nové rodině. Doprovázíme náhradní rodiny a podporujeme je v utváření bezpečného a harmonického prostředí pro zdravý vývoj dětí.

Co práce v Adite obnáší:

  • přímou práci s pěstounskými rodinami ,
  • vedení administrativy spojené s výkonem sociálně-právní ochrany dětí,
  • koordinaci vzdělávání pro pěstouny,
  • podílení se na vzdělávacích akcích a pobytech služby,
  • spolupráci s dalšími organizacemi.

Co očekáváme:

  • Vzdělání sociálního pracovníka dle zákona č. 108/2006 Sb.
  • Výhodou je, zkušenost s prací s rodinou, dětskými i dospělými klienty.
  • Řidičský průkaz skupiny B.
  • Být schopni týmově spolupracovat s kolegy.
  • Být osobnostně zralí.

Co nabízíme:

  • Nástup možný: srpen /září 2024.
  • Pracoviště: Rokycany
  • Práci ve zkušeném týmu a s využitím externí supervize.
  • Jednosměnný provoz od pondělí do pátku.
  • 5 týdnů dovolené, 4 dny dalšího volna, teambuliding.
  • Pravidelné vzdělávání, prostředí podporující osobnostní růst a rozvoj.

Další informace o Adite najdete zde.

Požadované vzdělání: vyšší odborné

Typ úvazku: práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva

Hrubá mzda: 34 500 – 35 500 Kč / měsíc

Máte zájem? Pošlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis.

Kontaktní osoba: Lenka Houšková, tel. 775 720 488

Odkaz na inzerát

Terapeut pro práci s dětmi a rodinou

 Hledáme terapeuta pro práci s dětmi a rodinou do Archy pro rodiny s dětmi (sociálně aktivizační služby pro RD).

Požadujeme:

  • Vzdělání v oblasti sociální práce, sociální pedagogiky, speciální pedagogiky nebo psychologie.
  • Terapeutický výcvik (ukončený nebo před dokončením).
  • Respekt v přístupu k rodinám a všem jejím členům v obtížné situaci.
  • Samostatnost a efektivnost v organizaci práce a plánování vlastního rozvrhu.
  • Výhodou je zkušenost s prací s rodinami s dětmi.

Terapeut v Arše:

  • Pracuje s rodinou v naší ambulanci v Plzni.
  • Efektivně podporuje rodinný systém a provází jednotlivé členy tak, aby rodina v budoucnu zvládala řešit svoje obtíže samostatně.
  • Spolupracuje s orgány sociálně-právní ochrany a opatrovnickými soudy na cílech rodiny.

Nabídnout můžeme:

  • zkrácený úvazek 10 – 15 hodin týdně
  • možnost pružného rozvržení pracovní doby
  • 5 týdnů dovolené, 4 dny placeného volna

Další informace o Arše pro rodiny s dětmi najdete zde.

Obor

  • Vzdělávání a školství
  • Zdravotnictví a sociální péče

Profese

  • Sociální pracovník
  • Psycholog
  • Speciální pedagog
  • Terapeut

Pracoviště: Resslova 332/12, Plzeň, Jižní Předměstí
Požadované vzdělání: vysokoškolské / univerzitní
Typ úvazku: práce na zkrácený úvazek

Kontaktní osoba:
Lenka Houšková, tel. 775720488

Sociální pracovník ve stacionáři pro osoby s postižením v Klatovech

Rozšiřujeme tým o nového kolegu či kolegyni na pozici sociální pracovník v denním Stacionáři Kvítek pro osoby s postižením.

V Kvítku vedeme lidi s mentálním postižením k tomu, aby si řídili svůj život a uměli se o sebe postarat.

Sociální pracovník má na starosti:
  • jednáním se zájemcem o sociální službu,
  • jednání s rodinami/zástupci klientů,
  • uzavírání smluv a poskytování služby,
  • zákonné zastupování,
  • vedení týmu v oblasti individuálního plánování,
  • implementace koordinovaného přístupu (case managementu),
  • spolupráce na tvorbě metodik služby apod.

Co očekáváme?

  • Odbornou způsobilost sociálního pracovníka (VŠ nebo VOŠ v oborech sociální práce),
  • vnímavý přístup ke klientům,
  • týmovost a otevřenou komunikaci,
  • svědomitost, komunikační dovednosti.
  • Máte zkušenost s lidmi s mentálním znevýhodněním? Je to výhoda, ale ní to podmínkou.

Co nabízíme?

  • Zkrácený úvazek 20 hodin týdně, takže vám zbude spousta času na vlastní věci.
  • Práci ve zkušeném týmu, který se rád směje i při práci.
  • Jednosměnný provoz.
  • 30 dní dovolené, 4 dny volna, teambuliding.
  • Pravidelné vzdělávání…, ale rozhodně nic, co by Vás nudilo.

Obor

Profese

Pracoviště: Plánická 174, Klatovy, Klatovy I
Požadované vzdělání: bakalářské
Typ úvazku: Práce na plný úvazek

Více informací o Stacionáři Kvítek naleznete zde:  https://www.zapad.diakonie.cz/sluzby/stacionar-pro-osoby-s-postizenim-zapadni-cechy

Odkaz  na inzerát

Pracovník v sociálních službách ve stacionáři pro osoby s postižením v Klatovech

Hledáme kolegu či kolegyni  na pozici pracovníka v sociálních službách v denním Stacionáři Kvítek pro osoby s postižením.

Do malého týmu pracovníku Stacionáře Kvítek pro osoby s postižením v centru Klatov hledáme kolegu či kolegyni, který nám pomůže poskytovat bezpečný prostor a soustavnou podporu dospělým lidem s mentálním znevýhodněním.

  • asistence při běžných každodenních činnostech
  • dohlížet na naplňování lidských práv a svobod
  • zajišťování administrativní agendy související s poskytováním sociální služby
  • účast na pravidelných poradách, supervizích a vzdělávání

  • Absolvovaný kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách,
  • vnímavý přístup ke klientům, zdravou empatii a komunikační dovednosti,
  • týmovost a svědomitost,
  • chuť se učit novým vědem,
  • manuální zručnost, kterou využijeme při tvořivých činnostech s klienty.
  • Máte zkušenost s lidmi s kombinovaným nebo mentálním znevýhodněním, zkušenost s prací v sociálních službách? Je to výhoda, ale ní to podmínkou.

  • Práci ve zkušeném týmu lidí, kteří se rádi podělí o své znalosti a ocení zkušenosti ostatních.
  • Pracovní dobu od pondělí do pátku.

Obor

Profese

  • Ošetřovatel
  • Vychovatel

Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Hrubá mzda: 27 990 – 29 000 Kč/měsíc

Více informací o Stacionáři Kvítek naleznete zde

Odkaz na inzerát.

Pracovník v sociálních službách v Domově Radost pro osoby s postižením

Doplňujeme tým pobytového zařízení rodinného typu o kapacitě 30 lůžek v Merklíně.

Domov Radost je malé zařízení s kapacitou 30 lůžek ve čtyřech oddělených domácnostech. Naši klienti jsou dospělí lidé ve věku od 18 let s poruchou autistického spektra (PAS) nebo mentálním postižením.

Náplň práce sociálního pracovníka v Domově Radost:

  • péče o dospělé lidi od 18 let s poruchou autistického spektra nebo mentálním či kombinovaným postižením
  • pomoc při nácviku jednoduchých činností
  • podpora soběstačnosti
  • asistence při osobní hygieně, apod.

Nabízíme:

  • pracovní úvazek 37,5 hodin týdně
  • nástup dle domluvy
  • dovolená 6 týdnů
  • směnný provoz včetně svátků, sobot a nedělí

Obor:

Profese:

Místo pracoviště: Merklín 194 (část obce), Merklín, okres Plzeň-jih

Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované vzdělání: Odborné vyučení bez maturity
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva
Hrubá mzda: 28 850 – 31 900 Kč/měsíc

Kontaktní osoba: Lenka Houšková, tel. 775720488

Více informací o Domově Radost naleznete zde.

Zdravotní sestra v Domově Radost pro osoby s postižením

Náplň práce zdravotní sestry v Domově Radost:

  • Přejímání, kontrola, uložení léčivých přípravků klientů a manipulace s nimi.
  • Příprava a dávkování léků do lékovek.
  • Vedení zdravotnické dokumentace klientů Domova Radost.
  • Doprovody klientů k lékaři.
  • Objednávání klientů na lékařská vyšetření, komunikace s lékaři.
  • Podílení se na poskytování preventivní a ošetřovatelské péče klientům Domova Radost.

Nabízíme:

  • pracovní úvazek 0,5 až 1,0
  • jednosměnný provoz s individuálním nastavením pracovní doby
  • možný termín nástupu: dle dohody

Profese

  • Zdravotní sestra
  • Odborný pracovník v ochraně a podpoře veřejného zdraví